logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Ēģiptes naktis (Египетские ночи)

Pi 29.05.2023 19:00
Mazā Ģilde
29. maijā plkst. 19.00                                         
Mazajā ģildē, Amatu ielā 5
 
Rustema Galiča dzejas un mūzikas teātris un Gaļinas Poltorakas Starptautiskais talantu centrs
 
Literāri muzikālā iestudējuma “Ēģiptes naktis” pirmizrāde

Pēc viendaļīgā A. Puškina stāsta motīviem un kā veltījums Valērija Brusova 150 gadu jubilejai
 
Pasākumā piedalās:
Rustems Galičs - vārda mākslas aktieris
Aleksejs Koļesņikovs - vijole
Ingūna Grīnberga - klavieres

“Ēģiptes naktis” ir vienīgais Puškina stāsts, kurā proza cieši savijusies ar dzeju. Tiek uzskatīts, kas tas ir teju vai pats mīklainākais Puškina darbs. Savulaik tas palika nepabeigts, tādējādi sniedzot Puškina pētniekiem plašas interpretācijas iespējas domāt par to, kas satraucis dzejnieku, radot šo daiļdarbu.
Ir bijuši vairāki mēģinājumi pabeigt minēto stāstu. Laikā no 1914. līdz 1916. gadam Valērijs Brusovs sarakstīja poēmu, kurā viņš centās nobeigt Puškina iezīmēto sižetisko līniju. Runa ir par Aurēlija Viktora vēstuli darbā “Par slaveniem ļaudīm”, kurā minēts, ka “ēģiptiešu valdniece it kā pārdevusi mīlas naktis apmaiņā pret garāmskrienoša izredzētā dzīvību”. Brusovs apbrīnojami taktiskā veidā noslēdzis Puškina poēmu. Rezultātā sanāca vēstījums par sadomazohistisku mīlasstāsta aizsākumu, par mocībām, nāvi, par to, kā trīs iet bojā pēc viena valdnieces mājiena, un turklāt, saprotams, iet bojā dažādos veidos, ņemot vērā, ka tie ir atšķirīgi varoņi, dažādu vecumu un tipu. Vislabākais ir tas, ka visus trīs varoņus viņa nogalina pēc savas iegribas, bet stāsta finālā pati kļūst par upuri.
Šis intriģējošais stāsts, ko pavēsta itāļu improvizators, ieradies Pēterburgā cerībā nopelnīt ar savu mākslu, vedina uz dažādām pārdomām, kuras acīmredzot ir satraukušas ne vien Puškinu, bet arī daudzus viņa sekotājus. Te rodamas idejas par jaunrades iedabu, iedvesmu, par dzejnieka un pūļa attiecībām, garlaicību kā cilvēka jūtu galējo robežu, par neiespējamību doties pāri tai robežšķirtnei, ko noteicis liktenis, un daudz ko citu.
Šajā radošajā vakarā Mazajā ģildē jūs varēsiet baudīt ne tikai minēto literatūras un poēzijas šedevru (tiks piedāvāti abi “Ēģiptes nakšu” varianti – gan Puškina, gan Brusova) vārda mākslas meistara Rustema Galiča izpildījumā, kurš rīdziniekiem ir labi pazīstams pēc vairākām muzikāli-poētiskām programmām, bet arī brīnišķīgu muzikālo sniegumu, ko pēc atskaņos vijoļspēles virtuozs Aleksejs Koļesņikovs un pianiste Ingūna Grīnberga.
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Ēģiptes naktis (Египетские ночи) Pi 29.05.2023 19:00 Mazā Ģilde 12.00 - 30.00
Pasākums Ēģiptes naktis (Египетские ночи)
Datums / Laiks Pi 29.05.2023 19:00
Norises vieta Mazā Ģilde
Cena 12.00 - 30.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 1.20 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti.
 
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 5 gadu vecuma
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: nav
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav

Biļešu izplatītājs darbojas tikai kā starpnieks. Ja pasākums tiek atcelts vai pārcelts, atbildību par iegādāto biļešu kompensēšanu uzņemas pasākuma organizators, nevis biļešu izplatītājs.
Norises vieta
Mazā Ģilde
Amatu iela 5 Rīga Latvija
Organizators
STARPTAUTISKAIS TALANTU CENTRS
Dzirciema iela 1 -23, Rīga, LV-1083, Rīga,
Vien. Reģ. Nr.: 40008073996
Pasākums Ēģiptes naktis (Египетские ночи)
Datums / Laiks Pi 29.05.2023 19:00
Norises vieta Mazā Ģilde
Cena 12.00 - 30.00
Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā
Pirkt Four Seasons / Gadalaiki. Daniils Bulajevs - Davinspiro camerata - Grigorijs Kovaļevskis Four Seasons / Gadalaiki. Daniils Bulajevs - Davinspiro camerata - Grigorijs Kovaļevskis Dzintaru koncertzāle, Jūrmala
Pirkt Pablo Saiz - Villegas. Spānijas ģitāras dvēsele (Pasākuma - Didula un viņa stīgu grupa - vietā) Pablo Saiz - Villegas. Spānijas ģitāras dvēsele (Pasākuma - Didula un viņa stīgu grupa - vietā) Dzintaru koncertzāle, Jūrmala
Pārdošana apturēta Didula un viņa stīgu grupa. Pasaules Mūzika / World Music (Pārcelts no 07.07.2020.) ApturētsApturētsDidula un viņa stīgu grupa. Pasaules Mūzika / World Music (Pārcelts no 07.07.2020.) Dzintaru koncertzāle, Jūrmala
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot