logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

TRIMŠAT PUNYĀNI jeb Stāsts par trīsdesmit tikumiem

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu

TRIMŠAT PUNYĀNI jeb Stāsts par trīsdesmit tikumiem.

Indiešu kultīras centrs Bharata aicina uz Indiešu klasiskās dejas izrādi TRIMŠAT PUNYĀNI jeb Stāsts par trīsdesmit tikumiem.

Saskaņā ar seno filozofu Eshila, Platona, Aristoteļa un stoiķu filozofu uzskatiem bija noteikti tikai četri tikumi: drosme, mērenība, taisnīgums un apdomība.

Senatnes cilvēki patiešām varēja iztikt ar tikumu nelielu skaitu. Mūsdienu pasaule paplašinās, kļūst sarežģītāka un neizbēgami kļūst mulsinoša.

Trīsdesmit tikumu ideja izvirza misiju runāt ar skatītāju par viņu pašu, par iespēju apsvērt tikumu visparastākajās un ne pārāk izpausmēs, kā arī pēkšņi atklāt tos citos.

Izrādē piedalās Padmini Sridevi, Gaura Nataraj Das, Svetlana Jaņina, Ludmila Jermolajeva-Kalere, Tatjana Goluba, Jeļena Gaļperina, Gunta Indričeva, Inga Cēsniece.

Indiešu klasiskā deja pārstāv kustību grāciju, ekspresiju un emocijas, kas tiek parādītas ar roku žestiem, acīm un sejas izteiksmi. Dejas saturu nosaka bagātīgais indiešu mitoloģiskais mantojums. Ne velti dejas šūpulis bija templis. Tempļu deju tradīcija - viena no senākajām un izsmalcinātām deju sistēmām pasaulē, kas gājusi nemitīgu attīstības ceļu gandrīz divtūkstoš gadu garumā.

Kultūras centrs BHARATA ir radoša organizācija, kuras mērķis ir bagātināt Latvijas kultūras vidi ar dažādu kultūras pasākumu producēšanu, kā arī veicināt sabiedrības izpratni par bagāto Indijas kultūrvidi,  iepazīstināt to ar Indijas kultūras daudzveidību. Kulturas centra lepnums - indiesu deju studija Bharata, kuras dalībnieki godam kopj senas un sarežģītas mākslas tradīcijas.

Info: +371 29893978

 

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/bharata.culture.centre/

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot