logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne
Indiešu deju vakars
Diwali Tarang jeb Gaismas viļņi
 
 
No tumsas līdz gaismai ...
Diwali - Indijas gaismas svētki. Tā galvenā iezīme, kas svētkiem deva vārdu, ir lampu gaisma un apgaismojums kā taisnības un augsta gara uzvaras simbols pār ļaunajiem spēkiem, gaismas uzvara pār tumsu, patiesība par meliem. Pats Diwali svētku nosaukums tiek tulkots kā “gaismu vītne”,
Diwali gaismiņas apgaismo katru Indijas nostūri. Svētkus pavada prieks, vienotības sajūta un cerība. Telpas apgaismojums ar lampām ir cieņas apliecinājums debesīm. Indieši uzskata, ka Diwali laikā, Lakšmi un Ganeša labklājības dieviete un šķēršļu novēršanas patrons, apmeklē katru māju.
Diwali ir piepildīts ar dažādām leģendām, bet visu stāstu galvenā tēma ir nemirstīgā patiesība par labās uzvaru pār ļauno, par zināšanu gaismu, kas aizdzen neziņas tumsu. Diwali lukturi apgaismo ne tikai mājas, bet arī cilvēku sirdis, atgādinot, ka cilvēka iekšējā gaisma jāatstaro arī no ārpuses. Lukturu rindas, ko vienlaikus iededzina daudzi cilvēki, kalpo kā vienotības pazīme viņu nodomam vairot Patiesību, Prieku un Skaistumu.
WILLA teātra telpas nodrošinās siltu un nedaudz neformālu gaisotni, kurā nepiederošie viegli kļūs par savējiem, un Diwali svētku gaismas ar prieku apgaismos klātesošo sirdis.
Indijas klasiskā deja ir senākā deju mākslas vēsturiski dokumentēta forma, kas pirmo reizi minēta Rigvēdā 1500. gadā pirms mūsu ēras. Sākotnēji to izpildīja tempļu dejotājas, kuriem bija ne mazāk svarīga loma kā priesteriem. Deju kompozīciju sižeti ir leģendas par dieviem un varoņiem, un pati deja izplata gudrības un morāles idejas, vienlaikus paliekot vizuāli skaista un estētiski izsmalcināta.

Koncerta rīko Indiešu deju studija Bharata (Rīga).
Dienvidindijas stilu Bharatanatyam prezentēs studijas solisti Gaura Nataraj, Padmini Sridevi, Tatjana Goluba, Svetlana Yanina, Ludmila Jermolajeva-Kalere, Jeļena Gaļperina, Andrejs Krasiļņikovs, Gunta Indričeva un citi brīnišķīgi dejotāji.
Programmā uzstāsies arī dārgie viesi:
Nataļjas Garaņinas kathak deju skola (Rīga);
Aija Dvinska pārstāves Odissi deju stilu (Rīga);
Amila Rumesh sniegs priekšnesumu bharatanatyam stilā (Indija).

Informācija: info.bharata@inbox.lv
29893978 - Larisa Podskočaja
 

Vairāk informācijas: http://www.bharata.lv

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot