logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Šķelšanās / Разобщение

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu

ŠĶELŠANĀS / SARUNAS

Viena izrāde vienā cēlienā – tikai 4. martā.

Izrāde būs bilingvāla - latviešu un krievu valodā. Skatītājiem tiks nodrošināti titri abās valodās.

 

Čehova teātris un pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica” ar šo izrādi Latvijā piesaka jaunu, sociāli aktuālu skatuviskās izpausmes formātu, kurā satiekas dzīvā žurnālistika, dramaturģija un diskusija. Izrādes dramaturģijas atsauce veidota “Re:Baltica” dokumentālajā četru sēriju seriālā "Šķelšanās", kas publicēts 2024. gada sākumā. Dokumentālajā seriālā žurnālistes pēta asas viedokļu sadursmes sabiedrībā, to izcelsmi un to sekas valsts drošībai un labklājībai.

 

Izrādē, līdzdarbojoties žurnālistēm, Čehova teātra aktieriem un skatītājiem, būs iespēja ielūkoties seriāla aizkadros un seriālā neiekļautajās epizodēs, tiks salīdzināts politiķu sacītais kameras priekšā un ārpus kadra, parādīti žurnālistu motivācijas, šaubu un pārdzīvojumu stāsti, seriālā filmēto cilvēku reakcijas un sajūtas pirms un pēc seriāla demonstrēšanas.

 

Izrādes režisors Valters Sīlis. Līdzās Čehova teātra aktieriem izrādē piedalīsies arī “Re:Baltica” žurnālistes Sanita Jemberga, Inga Spriņģe, Inese Braže, Annija Petrova, kā arī “Re:Baltica” partneri no vienīgā neatkarīgā Daugavpils medija Chayka.lv, jo liela daļa seriāla uzņemšanas notika otrajā lielākajā Latvijas pilsētā. Bet jautājums, uz kuru centīsies atbildēt šīs izrādes dalībnieki kopā ar skatītājiem, būs līdzīgs, kādu to uzdeva seriāla veidotāji saviem varoņiem: kas labāks – patīkams naids vai nepatīkama saruna?

 

Čehova teātris aicina savās mājās visus interesentus, kuri gatavi jēgpilnai sarunai par sašķeltas vides vissarežģītākajiem jautājumiem, jo pēc izrādes arī skatītājiem tiks dota iespēja uzdot jautājumus izrādes dalībniekiem.

Vairāk informācijas: http://www.mct.lv

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot