logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Aleksandra Vasiļjeva lekcija. Skaistums cauri gadsimtiem

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu

Aleksandra Vasiļjeva lekcija

Skaistums cauri gadsimtiem

10. novembrī plkst. 18:30

Pazīstamais modes vēsturnieks un kolekcionārs Aleksandrs Vasiļjevs, dzīvodams Parīzē, veltījis daudzus gadus, pētot baltās emigrācijas ietekmi uz Eiropas modi: augstdzimušo emigrantu dibinātos modes namus un izšūšanas darbnīcas, elegantās tērpu demonstrētājas un sabiedrības skaistules, kas kļuva par ietekmīgām stila ikonām.

Baltā emigrācija Harbinā, Konstantinopolē, Berlīnē un Parīzē, tādi izcili modes uzņēmumi kā leģendārais izšūšanas nams “Kitmir”, kam bija ekskluzīvs līgums ar modes namu “Chanel”, kņazu Jusupovu dibinātais elegantais modes nams “Irfe”, Kijivā dzimusī Valentīna Saņina, kuras modes nams “Valentīna” darbojās ASV un radīja tērpus tāda līmeņa zvaigznēm kā Marlēne Dītriha un Grēta Garbo, pasaulslavenais modes ilustrators Erte, kura zīmējumi lika pamatus Art Deco estētikai, Poltavas guberņā dzimusī ebreju izcelsmes māksliniece, kas iekaroja Parīzi jau kā Soņa Delonē, satriecoši skaistā manekene kņaze Natālija Paleja – bez šiem un vēl daudziem citiem vārdiem Parīzes mode 20. gadsimta pirmajā pusē nav iedomājama.

Lekcija notiks vienā no atmosfēriskākajām Vecrīgas vietām – Art Ambar zālē Alksnāja ielā 7–1. Tās augstie griesti romantiski atgādina par Rīgas seno vēsturi, bet patīkamais mērogs un mājīgais interjers ļauj izjust patiesu klātbūtni, padarot ikvienu lekciju par īstu sarunu.

Vairāk informācijas: http://www.modesmuzejs.lv

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot