logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Ziemassvētku koncerts 'Ave Maria' Olga Pjatigorska - soprāns, Edīte Alpe - ērģeles

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
 
 
Ziemassvētku koncerts AVE MARIA

Koncertā piedalās: Olga Pjatigorska - soprāns, Edīte Alpe - ērģeles
Koncertā skanēs populāra klasiskā mūzika un tradicionālās Ziemassvētku melodijas.
Programmā – V.A. Mocarts, F. Grūbers, F. Šūberts, Ā. Adāns, P. Jons, P. Maskanji
 
Olga Pjatigorska (soprāns)  ir dzimusi  Rīgā. Absolvējusi Rīgas  Jāz. Mediņa  Mūzikās  koledžu. Jau  mācību  gados radušās koncertprogrammas ar ērģeļu pavadījumu, kas veiksmīgi atskaņotas dažādās baznīcās. Pēc  Rīgas  Jāz. Mediņa Mūzikās koledžas  absolvēšanas  viņa  iestājās  uzreiz  divās  augstskolās – Latvijas  Mūzikas Akadēmijā un Romas Mūzikas  konservatorijā  „Santa  Cecilia”. Teicami  absolvējusi konservatoriju  „Santa  Cecilia”.
Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo bazilikā, Neapoles pilsētas veclaiku  baznīcā „Santa Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.
 Olga ir starptautiskā festivāla laureāte (2007). Latvijas sabiedriskas gada balvas „Priznanije” diplomands (2011). Piedalās VSIA „Latvijas Koncertu” rīkotos kamermūzikas projektos. Kopš 2007. gada katru gadu sniedz koncertus Rīgas Domā. 2008. gadā  ierakstīja  savu  pirmo CD „Ave  Maria” ar  J.Ļisicinu Rīgas Doma baznīcā.
Olga Pjatigorska ir solo dziedāšanas pedagoģe Jūrmalas Mūzikas vidusskolā.
 
EDĪTE ALPE ir koncertējoša latviešu ērģelniece, Dubultu ev. lut. draudzes ērģelniece un koncertu producente, starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla „Vox angelica“ dibinātāja un vadītāja, kā arī Jūrmalas Mūzikas vidusskolas pedagoģe. Viņas vadītie projekti vairākkārt ieguvuši “Jūrmalas Gada balvu kultūrā” dažādās nominācijās (par izcilu kultūras projektu realizāciju 2008 un 2014, kā arī skatītāju simpātiju balvu 2017).
Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (maģistra grāds, prof. Larisas Bulavas klase). Papildinājusies Bruksorgel vasaras akadēmijā Zviedrijā un Karaliskajā konservatorijā Toronto, Kanādā.
Edīte Alpe regulāri uzstājas nozīmīgākajās Latvijas ērģeļmūzikas koncertu norises vietās, kā arī viesojusies ar koncertiem ārzemēs. Sadarbojusies ar daudziem pazīstamiem solistiem un instrumentālistiem, kā piemēram, muzicējusi ērģeļu duetā ar dzīvesbiedru Tālivaldi Deksni, dziedātājiem Ilonu Bageli, Ingu Šļubovsku - Kancēviču, Egilu Siliņu, Evitu Zālīti, Montu Martinsoni, Žoržu Siksnu, Olgu Pjatigorsku, Solveigu Raju, vijolniekiem Raimondu Ozolu, Jāzepu Jermolovu, Paulu Šūmani, Induli Cintiņu, flautistēm Ditu Krenbergu un Ilonu Kudiņu, obojistu Indri Egli un daudziem citiem.
https://youtu.be/zE958n85etQ
 

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot