logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Zbigniew Chojnacki & Kārlis Auziņš | Skaņu mežs x M/darbnīca

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Sadarbībā ar Skaņu mežu, M/Ddarbnīcā norisināsies Zbigņeva Hojnacka & Kārļa Auziņa eksperimentālās mūzikas koncerts.
Zbigņevs Hojnackis (Zbigniew Chojnacki) ir visai jauns mūziķis, viņam ir 29 gadi, taču viņš jau paguvis saspēlēties ar ievērojamiem vārdiem Eiropas brīvajā improvizācijā – franču kontrabasisti Žoeli Leandru (Joelle Leandre) un katalāņu bundzinieku Ramonu Pratsu (Ramon Prats) – kā arī sastapies ar visai pozitīvām kritiķu atsauksmēm: medijs New York City Jazz Review Hojnacka debijas albumu „Elektrotropizm” nodēvējis par „nevainojamu un plašu pētījumu par akordeona skaniskajām iespējām”, savukārt poļu mūziķis Mihals Urbanjaks sacīja sekojošo: "pēc tam kā es dzirdēju Hojnacki, es sapratu, ka mūsdienīga akordeona spēlēšana nekad vairs nebūs tāda kā agrāk.''

Hojnackis savu instrumentu papildina ar dažādiem efektu pedāļiem un laptopa elektroniku un vislabākajās brīvās improvizācijas tradīcijās par savu galveno misiju dēvē sava instrumenta skanisko robežu izzināšanu.

Kārlis Auziņš ir viens no spilgtākajiem laikmetīgā džeza un improvizētās mūzikas saksofonistiem un komponistiem Baltijā. 2023. gadā nominēts Lielajai Mūzikas Balvai par izcilu sniegumu gada garumā. Absolvējis Amsterdamas konservatoriju (bakalaura grāds), kā arī Kopenhāgenas Ritmiskās mūzikas konservatoriju (maģistra grāds). Kārlis izceļās ar oriģinalitāti, kreativitāti un enerģētiski emocionālo piesātinātību gan savā kompozīcijā gan spēles manierē. Šobrīd viņš ir aktīvs Latvijas, Eiropas un Skandināvijas džeza un mūsdienu improvizētās mūzikas skatuves dalībnieks.
 

Vairāk informācijas: http://www.mdarbnica.lv

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot