logo
Pirkumu grozs: 0
logo
Izvēlēties periodu:
Pirkumu grozs: 0
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Nepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs 2021

Se 09.10.2021 18:00
Hanzas Perons
10.00 - 15.00
“Skaņu mežs 2021” izziņo pirmos māksliniekus

Nepieradinātās mūzikas festivāla “Skaņu mežs’2021” centrālie koncertvakari šogad notiks 8. un 9. oktobrī kultūras ēkā “Hanzas perons” (Hanzas iela 16a), savukārt tā bezmaksas ievadkoncerts noritēs 2. oktobrī pasākumu telpā “Fantadroms” (Gustava Zemgala gatve 74a). Biļetes ir iespējams iegādāties “Biļešu servisa” kasēs un www.bilesuserviss.lv. Festivāla koncertvakari norisināsies “zaļajā” drošības režīmā: ieeja tikai vakcinētiem un/vai Covid-19 pārslimojušiem apmeklētājiem, pie ieejas uzrādot derīgu Covid-19 serifikātu.

Pirmo reizi festivāla vēsturē programmā iekļauti arī mūziķi no Kenijas: duets Duma no Nairobi savā daiļradē apvieno eksperimentālās deju mūzikas elementus ar industriālās mūzikas ietekmēm, kā arī šķietami no metāla mūzikas aizgūtiem vokāliem. Dueta mūziku publicējusi šobrīd redzamākā āfrikāņu eksperimementālās mūzikas izdevniecība pasaulē – Nyege Nyege Tapes.

Festivālā uzstāsies arī viens no prestižākajiem “jaunās mūzikas” stīgu kvartetiem pasaulē – ansamblis JACK Quartet, ko medijs “The New York Times” nodēvējis par “mūsu vadošo “jaunās mūzikas” četrotni”. Laikraksts “The Washington Post” par kvartetu rakstījis sekojoši: “[..] šis ir vadošs laikmetīgās mūzikas stīgu kvartets; tas apvieno nevainojamu instrumentu spēli ar intelektuālu drosmi un bezbailīgu mērķtiecību.” JACK savu sākotnējo popularitāti lielā mērā ieguva, pateicoties Ianna Ksenakisa (Iannis Xenakis) stīgu kvartetu interpretācijām – viena no šīm kompozīcijām (darbs “Tetras”) skanēs arī “Skaņu mežā” līdzās Džona Zorna (John Zorn), Ģērga Ligeti (Gyorgy Ligeti) un Entonija Brekstona (Anthony Braxton) daiļradei.

Festivālā klātesošs būs arī pats Brekstons, Makārtura “ģēniju granta” un Džona Saimona Gugenheima fonda balvas par izcilību mākslā laureāts, intrumentālists un komponists, ko rakstnieks Greiems Loks nodēvējis par izcilu figūru 20. gs. laikmetīgajā mūzikā, bet mūzikas kritiķi Kriss Kelsijs un Pīters Margasaks – par ģēniju. Žurnāls “The Rolling Stone” Brekstona mūziku nodēvējis par “vienu no iespaidīgākajiem sniegumiem amerikāņu mūzikā”. Entonijs Brekstons ir vēsturiski nozīmīgās afro-amerikāņu komponistu un instrumentālistu biedrības AACM ievērojamākais dalībnieks, kas 20. gs. “pēckara avangarda” mūzikas prakses apvienojis ar brīvās improvizācijas elementiem savā, unikālā valodā. “Skaņu mežā” būs dzirdams viņa kompozīciju tips “Diamond Curtain Wall Music”, ko Brekstons izpildīs kopā ar akordeonistu Ādamu Metloku (Adam Matlock) un trompetisti Suzannu Santosu Silvu (Susana Santos Silva).

Tumšo ritmisko mūziku ar jaunu koncertprogrammu pārstāvēs itāļu producents Shapednoise, īstajā vārdā Nīno Pedona (Nino Pedona), kura mūziku publicējušas tādas izdevniecības kā Hospital Productions un Numbers. Viņa nesenākais ieraksts “Aesthesis” tiek raksturots kā sarežģīts, rūpīgi kontrolēts trokšņmūzikas un metāla apvienojums ar reivu un “hārdkoru”.

Paša nodēvēto apakšžanru „rough kuduro” spēlēs Angolā dzimušais, šobrīd Eiropā dzīvojošais ritmiskās mūzikas producents Nazar – viņš šo mūzikas stilu atvasinājis no specifiska Angolas mūzikas un deju stila, padarot to, kā pats dēvē, “kareivīgāku”. Šī nav nejauša metafora, jo viņa debijas albums “Guerilla” ir atskats uz bērnību un savas dzimtenes neseno vēsturi – mūziķa tēvs, karojot partizānu pusē, kā ģenerālis piedalījies Angolas pilsoņu karā.

Savdabīgu rokmūziku uz “Skaņu meža” skatuves spēlēs Glāzgovas Mākslas skolā dibinātā trijotne Still House Plants, kas, attiecīgi medijam The Guardian, ierakstījuši vienu no 2020. gada labākajiem pagrīdes mūzikas ierakstiem. Albumu “Fast Edit” par vienu no pērnā gada labākajiem mūzikas ierakstiem nodēvējis arī britu mūzikas žurnāls The Wire. Līdzās eksperimentālā roka un ārtroka ietekmēm grupas estētikā saklausāma arī iedvesma no deju mūzikas atkārtošanās, r’n’b un džeza bungošanas.

Hip-hopu visai trokšņainā un industriālā formā izpilda Virdžīnijas duets Prison Religion, ko medijs “Vice” nodēvējis par “nākamajiem diženajiem trokšņa zinātniekiem”. Dueta ierakstus publicēšajušas tādas izdevniecības kā Halcylon Veil un Blackhouse Records, un paši mūziķi savu daiļradi apzīmē kā “pārblieztu trepu” vai “destruktīvu mūsdienu klubu mūziku”. Mūziķi par aizraujošu uztver arī spēju ko sākotnēji smieklīgu un nenopietnu attiecīgajā kontekstā padarīt par draudīgu vai nopietnu. Šajā izpratnē asprātīgākos savas mūzikas elementus viņi salīdzina ar interneta “mēmiem”, kas vienlaikus ir izmejoši, bet spēj pateikt arī ko nozīmīgu par realitāti vai būt katartiski.

Festivāla bezmaksas atklāšanas koncertā būs dzirdams arī Jāņa Petraškeviča diptiha “Madman’s Glove I-II” izpildījums. Darbu “Madman’s Glove I”, kas sacerēts īpaši festivālam “Skaņu mežs”, izpildīs šobrīd Francijā dzīvojošā latviešu vijolniece Magdalēna Geka, un tas būs pasaules pirmatskaņojums, savukārt “Madman’s Glove II” spēlēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolnieks Ivars Brīnums – šī otrā diptiha daļa iepriekš skanējusi Japānā, taču koncertvakarā piedzīvos Latvijas pirmatskaņojumu.

Īpaši veidota festivāla programma tiks pirmo reizi prezentēta Igaunijas festivāla Tallinn Music Week ietvaros. 2.oktobrī Tallinas Melngalvju namā sadarbībā ar festivālu Üle Heli kopīgi izveidotā vakara ietvaros uzstāsies eksperimentālās popmūzikas projekts Sign Libra, itāļu duets L'impero della Luce, komponists Sanders Sarmets, mūziķi Marts Avi no Igaunijas, Aleksandr Aleksandrov no Latvijas, kā arī audiovizuālās mūzikas projekti + K + M + B, Tonoptik un Matadata.
Citi festivāla mūziķi, kā arī precīzāki norises laiki tiks izziņoti tuvāko nedēļu laikā.

Ņemot vērā vīrusa Covid-19 globālās pandēmijas radītos sarežģījumus un faktu, ka “Skaņu meža” programma lielākoties sastāv no ārvalstu māksliniekiem, lūdzam apmeklētājus būt saprotošiem pret iespējamām programmas izmaiņām, kas var tikt izziņotas līdz pat koncertu norises sākumam.

Nazar, Still House Plants un Shapednoise pārstāv “Skaņu meža” līdzkoordinēto, novatoriskajai mūzikai un audiovizuālajai mākslai veltīto platformu SHAPE, savukārt Duma – projektu REMAIIN, kas pētī citu kontinentu mūzikas ietekmes Eiropas avangardā. Abus projektus atbalsta ES programma “Radošā Eiropa” un Kultūras ministrija.

Festivālu “Skaņu mežs” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Kultūras ministrija, fonds Trust for Mutual Understanding, ASV vēstniecība. Festivāla komerciālie atbalstītāji ir iRobot un Valmiermuižas alus. “Skaņu mežs” ir dalībnieks starptautiskajā tīmeklī ICAS (International Cities of Advanced Sound).

Vairāk informācijas: www.skanumezs.lv

Tiktāl izziņotā fesitvāla programma:

2. oktobris, “Fantadroms” (Gustava Zemgala gatve 74a)
Jānis Petraškevičs – “Madman’s Glove I” (izpildia Magdalēna Geka, pasaules pirmatskaņojums), “Madman’s Glove II” (izpilda Ivars Brīnums, Latvijas pirmatskaņojums)
https://soundcloud.com/petraskevics/echoing-distances-chamber-symphony-for-34-instruments-and-solo-percussion-201820

8. oktobris, “Hanzas perons” (Hanzas iela 16a)
Duma
https://www.youtube.com/watch?v=ffxLsl8MWXE

Anthony Braxton with Adam Matlock and Susana Santos Silva
https://www.youtube.com/watch?v=1ST0ktFR9DI

9. oktobris, “Hanzas perons” (Hanzas iela 16a)
JACK Quartet play Xenaxis, Ligeti, Rodericus and Braxton
https://www.youtube.com/watch?v=tJI18mhJ0Yw

Vairāk informācijas: http://www.skanumezs.lv

Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Nepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs 2021 Se 09.10.2021 18:00 Hanzas Perons 10.00 - 15.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.90 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti.
Ņemot vērā Latvijā noteiktos Covid-19 ierobežojumus publisku pasākumu rīkošanai, pasākums tiks rīkots pēc zaļā drošības līmeņa un to var apmeklēt TIKAI vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas, tai skaitā bērni, kuri ir vakcinēti (no 12 gadu vecuma) vai pārslimojuši Covid-19 infekciju.

Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, biļete un derīgs sertifikāts. Sertifikātu var lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.
 
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 12 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu, angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~6h
Ieeja pasākumā: no plkst. 17:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā:  ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: ir

Pirms biļešu iegādes, lūdzu, pievērsiet uzmanību valstī noteiktajiem noteikumiem pasākuma apmeklēšanai saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu. Veicot pirkumu, patērētājs piekrīt ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus pasākuma apmeklējumam.

Biļešu izplatītājs darbojas tikai kā starpnieks. Ja pasākums tiek atcelts vai pārcelts, atbildību par iegādāto biļešu kompensēšanu uzņemas pasākuma organizators, nevis biļešu izplatītājs.
Norises vieta
Hanzas Perons
Vidzemes priekšpilsēta Rīga Latvija
Organizators
Nepieradinātās mūzikas un filmu mākslas biedrība Skaņu mežs
Nepieradinātās mūzikas un filmu mākslas biedrība Skaņu mežs
Saules aleja 1-2 LV-1002 Rīga
Vien. Reģ. Nr.: 40008112757
Citi datumi Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā
Pirkt Nepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs 2021 PopulārsPopulārsNepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs 2021 Hanzas Perons, Latvija 10.00 - 15.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pirkt Skaņu mežs 2021 DIVU DIENU ABONEMENTS 8.-9.10.2021. PopulārsPopulārsSkaņu mežs 2021 DIVU DIENU ABONEMENTS 8.-9.10.2021. - Hanzas Perons, Latvija 15.00 - 23.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!