logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Kazinika dienas. Uzlecošas Zvaigznes konkursa Gala koncerts

Sv 03.03.2024 19:00
Lielā Ģilde

3. martā plkst. 19.00                                                                                                                                          Lielā ģilde, Amatu 6


Konkursa “Uzlecošās zvaigznes” GALĀ koncerts
Koncertu vada Mihails Kaziņiks


Konkurss, kas šogad notika jau 14. reizi, pulcēja dalībniekus no visas pasaules.  Ir patīkami apzināties, ka topošie mūziķi un vokālisti ar prieku brauc uz mūsu konkursu un uzstājas stingrās žūrijas priekšā.  


Pirmā daļa – mūsu laureāti, spilgti, potenciāli pieprasīti, viņus vienmēr ar sajūsmu sagaida GALĀ koncerta publika. Esam droši, kā arī šogad viņi nepievils mūsu cerības.


Otrā daļa – mūsu cienījamie žūrijas locekļi.  


Šajā koncertā vairāk fokusēsimies uz instrumentālo mūziku.   Starp koncerta dalībniekiem – divi virtuozi no ārvalstīm – Vjačeslavs Zubkovs (Izraēla) un Dainis Medjaniks (Vācija), kā arī izcilais čellists un pedagogs no Latvijas Ivars Bezprozvanovs.  


Mēs neatstāsim jūs arī bez vokāla, jo mūsu operas Prima, soprāns Jūlija Vasiļjeva un viešņa no Bostonas, mecosoprāns Līza Rakolta, jums ir sagatavojušas krāšņus duetus:
“Ziedu duetu”no Leo Delibasa operas “Lakmē” un barkarolu no Ofenbaha operas “Hofmaņa stāsti". Soprāns un mecosoprāns izcilākajos operu duetos!


Mūziķi atklās sevi gan solo, gan duetos, gan trio, lai piepildītu koncertu ar izsmalcinātiem skaņdarbiem, jo tas bija mūsu uzdevums. Un tas pilnībā atbilst mūsu izpildītājiem. 
Kopā ar pianistu no Izraēlas Vjačeslavu Zubkovu uzstāsies jau pazīstamais Latvijas izcelsmes, bet jau ilgāku laiku Vācijā dzīvojošais vijolnieks Dainis Medjaņiks.  


Kamils Sensānss,  Ežēna Izaī aranžējums – Etīde valša formā vijolei un klavierēm – tas ir virtuozs skaņdarbs, kā saka Kaziņiks, kas rakstīts klavierēm uz pianistisko iespēju robežas. Taču, kad izcilais vijolnieks Ežēns Izaī (Eugène Izayi) izveidoja aranžējumu vijolei un klavierēm, radās skaņdarbs, kurš prasīja vēl lielāku virtuozitāti no vijolniekiem, nekā no pianistiem. Šo maģisko brīnumu izspēlēs divi virtuozi Zubkovs un Medjaņiks.


Zubkova, Medjaņika un Bezprozvanova trio atskaņos divus Doniceti skaņdarbus, 


Bezprozvanovs un Zubkovs – Gabriela Forē “Elēģiju”.   
Un tomēr īpašu uzmanību ir pelnījusi Vjačeslava Zubkova solo programma. Viņš kopā ar Kaziņiku bija Rīgā tālajā 2011. gadā, kad mūsu publika tikai sāka iepazīt Mihaila kungu.  Apstākļi izveidojās tā, ka tikai pēc tik daudziem gadiem atkal dzirdēsim viņa ģeniālo spēli. 


Zubkovs ir viena no galvu reibinošāko konkursu – Vladimira Horovica konkursa laureāts.  Konkurss ir sevišķi sarežģīts tamdēļ, ka pār to virmo visu laiku izcilākā pianista gars.  Un klausītāji neviļus salīdzina tā dalībniekus ar nemirstīgo Horovicu. Zebkovs ar panākumiem koncertēja Kārnegī hallē. Pēc tam ne reizi vien devās turnejā pa ASV. Viņam aplaudēja Ņujorka un Bostona, Filadelfija un Čikāga.  Zubkova spēle tiek uztverta kā kaut kas pilnīgi nereāls. Viņa spējām nav robežu. Prātā nāk dižā Ferenca Lista gars. Nav ne mazāko šaubu, rīdzinieki gūs ne ar ko nesalīdzināmu baudu.


F. Lists. Ungāru rapsodija Nr. 2    
J.Štrauss- A. Grīnfelds. Vīnes vakari.
Frederiks Šopēns. Valsis do # minorā 
Tas, kurš nav dzirdējis Lista Otro ungāru rapsodiju Zubkova izpildījumā, var droši uzskatīt, ka nekad nav dzirdējis Listu, nav sapratis to neprātu, kas valdīja ap viņa spēli. Zubkova spēli sauc par Lista spēles reinkarnāciju.
Štrausa Valša aranžējums liek atgriezties 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma ģeniālo pianistu laikos, kuri klavieres pārvērta krāsu pilnā orķestrī.
Biļetes  www.bilesuserviss.lv  Info +371 28 491 488

Vairāk informācijas: http://ict-stars.eu

Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Kazinika dienas. Uzlecošas Zvaigznes konkursa Gala koncerts Sv 03.03.2024 19:00 Lielā Ģilde 10.00 - 30.00
Pasākums Kazinika dienas. Uzlecošas Zvaigznes konkursa Gala koncerts
Datums / Laiks Sv 03.03.2024 19:00
Norises vieta Lielā Ģilde
Cena 10.00 - 30.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 1.20 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti.
 
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 5 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu, krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta 
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: nav 
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav

Biļešu izplatītājs darbojas tikai kā starpnieks. Ja pasākums tiek atcelts vai pārcelts, atbildību par iegādāto biļešu kompensēšanu uzņemas pasākuma organizators, nevis biļešu izplatītājs.
Norises vieta
Lielā Ģilde
Amatu 6 Rīga Latvija
Organizators
STARPTAUTISKAIS TALANTU CENTRS
Dzirciema iela 1 -23, Rīga, LV-1083, Rīga,
Vien. Reģ. Nr.: 40008073996
Pasākums Kazinika dienas. Uzlecošas Zvaigznes konkursa Gala koncerts
Datums / Laiks Sv 03.03.2024 19:00
Norises vieta Lielā Ģilde
Cena 10.00 - 30.00
Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā
Pirkt Kaziņika Dienas. Mihails Kaziņiks lekcija-koncerts 'Mūzikas slepenās zīmes' Kaziņika Dienas. Mihails Kaziņiks lekcija-koncerts 'Mūzikas slepenās zīmes' Jūrmalas mūzikas vidusskola
Pirkt Kaziņika Dienas. Mihails Kaziņiks lekcija-koncerts. Tas ir cilvēka balss lielais brīnums (no basa līdz soprānam) Kaziņika Dienas. Mihails Kaziņiks lekcija-koncerts. Tas ir cilvēka balss lielais brīnums (no basa līdz soprānam) Rīgas Sv. Pāvila evaņģēliski luteriskā baznīca
Pirkt Humora vakars 'Solo diviem' J. Levinzons un G. Kovalevskis. Starptautisko smieklu diena Humora vakars 'Solo diviem' J. Levinzons un G. Kovalevskis. Starptautisko smieklu diena Baltic Beach Hotel & SPA
Pirkt Picnic with Secret. N.Fomenko - A.Gainulins- Z.Altinbaijeva. Gentlmen"s Strings un G.Kovalevskis Picnic with Secret. N.Fomenko - A.Gainulins- Z.Altinbaijeva. Gentlmen"s Strings un G.Kovalevskis Dzintaru koncertzāle, Jūrmala
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot