logo
Pirkumu grozs: 0
logo
Izvēlēties periodu:
Pirkumu grozs: 0
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Kaziņika Dienas. Mihails Kaziniks Gala koncertā 'Brīnišķīgi Mūzikas piedzīvojumi'

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
No 27.februāra līdz 1.martam Rīgā jau vienpadsmito reizi notiks viens no spilgtākajiem notikumiem, kas aizrauj klasiskās mūzikas cienītājus un pazinējus – “Mihaila Kaziņika dienas”. Festivāla viesus gaida piesātināta muzikāli izglītojoša programma — dažādu valstu virtuozu uzstāšanās, tematiskie vakari un meistarklases, kuru laikā lekcijas lasīs pats Mihails Kaziņiks.
 
1.martā, plkst.19.00 Lielajā ģildē (Amatu ielā 6) notiks koncerts ģimenēm “Mūzikas brīnišķīgie piedzīvojumi”. Šī būs unikāla mūzikas zinātnieka Mihaila Kaziņika lekcija. Vakara viesi dzirdēs pārsteidzošus stāstus par Mocartu, Čaikovski un citiem ģēnijiem, kuri tiks izstāstīti gan ar vārdiem, gan ar mūziku. Jaunajā programmā piedalīsies Boriss Kaziņiks (vijole, Zviedrija) un Staņislavs Solovjovs (klavieres, Krievija), kā arī konkursa “Uzlecošās zvaigznes” uzvarētāji. Vakara vadītājs – maestro Mihails Kaziņiks.

Staņislavs Solovjovs – pianists-virtuozs, spilgts Sanktpēterburgas klavierskolas pārstāvis, kas piedalās gan plašās soloprogrammās, gan arī kameransamblī vai spēlē pavadījumu. Absolvējis Sanktpēterburgas konservatoriju, ar lieliem panākumiem sniedzies solokoncertus Latvijā, Krievijā, Eiropas valstīs. Uzstājies kopā ar Sanktpēterburgas filharmonijas akadēmisko simfonisko orķestri, Sanktpēterburgas kapelas simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Belgradas filharmonisko orķestri, Vroclavas filharmonisko orķestri. No 2012.gada ir viens no visjaunākajiem Sanktpēterburgas N.Rimska-Korsakova valsts konservatorijas pasniedzējiem, patlaban ir docents. Pērn “Kaziņika dienu” atklāšanā nospēlēja fenomenālu koncertu kopā ar virtuozo vijolnieku Daniēlu Lozakoviču, ar kuru pēc tam ierakstīja disku pasaulē slavenajā mūzikas izdevniecībā Deutsche Grammophon.
 
Mihails Kaziņiks — mūziķis, pedagoģijas entuziasts, rakstnieks, mākslas zinātnieks, kulturologs, režisors un īsts filosofs. 2005.gadā tika uzaicināts par Stokholmā notiekošā Nobela prēmijas koncerta muzikālo ekspertu. No 2006.gada  - Slāvu literatūras un mākslas akadēmijas loceklis, RISEBA goda doktors, Starptautiskās rakstnieku un publicistu asociācijas loceklis, Zelta ordeņa “Kalpošana mākslai” kavalieris, Carskoseļskas mākslas prēmijas laureāts. Ierakstījis vairāk nekā simts programmu par mākslu televīzijas kanālam “Doždj”. Pēterburgas dokumentālista Igora Šadhana darbnīcā uzņēmis vairāk nekā 60 filmu par pasaules kultūru.
Ar koncertlekcijām apbraukājis teju visu pasauli. Bez pārspīlējuma var teikt, ka tikšanās ar viņu burtiski apgriež otrādi visu pasauli – gan iekšējo, gan ārējo. Kad viņš straujiem soļiem iznāk uz skatuves, sāk runāt vai spēlēt – zālē nav neviena cilvēku, kuru neaizrautu viņa viesulim līdzīgā enerģija, šī apbrīnojamā cilvēka unikālā monoizrāde.

“Kaziņika dienu 2020” koncertu un “pasākumu grafiks – lapā sociālajā tīklā Facebook: https://www.facebook.com/events/1535555916597330/

Projektu organizē: Starptautiskais talantu centrs http://ict-stars.eu/lv/index.html.
Papildu informāciju par pasākumu var uzzināt vietnē ict-stars.eu un pa telefonu +371 28491488.
Pasākumi
Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot