logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Gruzijas valsts folkloras dziesmu ansamblis BASIANI

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Gruzijas valsts folkloras dziesmu ansamblis Basiani

2023. g. aprīlī Rīgas Doma baznīcā, pēc publikas vēlēšanās, notiks unikāls koncerts. Ar vērienīgu solo koncertu uzstāsies vienreizējais mūzikas kolektīvs Gruzijas valsts folkloras dziesmu ansamblis  (Georgia State Folk Ansambel) BASIANI.

Ansambli BASIANI, kura sniegums ir raksturots ar vārdiem “meistarīgs”, “skaists”, “iespaidīgs”, ar Gruzijas patriarha Ilia II svētību ir 2000. gadā dibinājis Tbilisi Svētās Trīsvienības katedrāles koris un solisti.

Kora solisti ir jauni dziedātāji no tradicionālajām dziedāšanas dinastijām. Tie visi ir uzsākuši savu radošo ceļu Gruzijas bērnu folkloras kolektīvos.

Kora nosaukums BASIANI ir cēlies no vēsturiskā apvidus dienvidrietumu Gruzijā, kas pašlaik atrodas Turcijas sastāvā. Tieši tur 1203. gadā notika drosmīgās Gruzijas karaliskās armijas slavenā kauja ar ienaidnieku. Uzvara pār ienaidnieku vēl vairāk nostiprināja toreizējās Gruzijas pozīciju Tuvajos Austrumos. Gruzijai Basiani kauja saistās ar mīlestību pret tēvzemi, pašaizliedzību, vienotību un uzvarām, kas panāktas kopīgiem spēkiem. Kora solisti dara savu darbu ar tādu pašu mīlestību un atdevi. No tradicionālajām dziedāšanas dinastijām nākušie jaunie dziedātāji savu karjeru uzsāka Gruzijas bērnu folkloras kolektīvos, un jau 2013. gadā BASIANI izpelnījās Gruzijas nacionālā ansambļa statusu.

Kopš savas dibināšanas ansamblis BASIANI ir nodarbojies ar tradicionālo Gruzijas vokālās polifonijas popularizēšanu. Divdesmit gadu laikā ansamblis ir atjaunojis un atdzīvinājis daudz piemirstu folkloras pērļu, ir ierakstīti un publiskoti teju 300 polifonisko dziesmu paraugi, kas izplatījušies visā pasaulē!

Šobrīd BASIANI ir ansamblis ar saspringtu grafiku, kura pasaules tūres ir vienmēr izdevušās, pateicoties vienīgi gruzīnu tautai raksturīgajām dziedāšanas īpatnībām un repertuāram, kuru veido senās Gruzijas, Bizantijas un Sīrijas garīgās dziesmas.

Laikraksts New York Times raksturoja ansambļa uzstāšanos ar vārdiem: "Rafinēts, skaists, viņi ir īstas zvaigznes." Ansamblis BASIANI ir pabijis daudzās pasaules valstīs, tā slava ir izplatījusies tālu aiz dzimtās Gruzijas robežām. Tam ir aplaudējusi publika Anglijā, ASV, Nīderlandē, Īrijā, Polijā, Lietuvā, un jau 23. aprīlī pulksten 19.00 ansamblis BASIANI uzstāsies ar savu jubilejas programmu Rīgas Doma baznīcā.

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot