logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Fever Ray - Radical Romantics Tour 2023

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Pavasarī Rīgā un Tallinā uzstāsies “Fever Ray”
 
Vēl viena patīkama ziņa - pēc piecu gadu pārtraukuma ekscentriskie un talantīgie “Fever Ray” atgriezīsies Baltijas valstīs. 27.martā Rīgā, Hanzas peronā, un 28.martā Tallinā viņi prezentēs savu jaunāko albumu "Radical Romantics" ar krāšņu audiovizuālu un atmiņā paliekošu šovu. Šo koncertu sēriju piedāvā mūzikas aģentūra “8 Days A Week”.
 
Karīna Elizabete Dreijere jeb “Fever Ray” ir spilgta, ekscentriska un neparedzama personība, kuras balss tiek uzskatīta nu jau par ikonisku. Atpazīstamību viņi guva pirms vairāk nekā divdesmit gadiem, kad kopā ar brāli Olofu nodibināja vēlāk milzīgu pasaules atzinību guvušo projektu “The Knife”. Viennozīmīgi nosaucami par vieniem no interesantākajiem un talantīgākajiem mūzikas projektiem no Skandināvijas, ar savu specifisko un izaicinošo skanējumu vienaldzīgu viņi neatstāj nevienu.
 
Šoreiz koncerttūrei ir pieteiktas divas uzstāšanās Baltijas valstīs. 27. martā “Fever Ray” un viņu pavadošā komanda ieradīsies lieliskajā Rīgas koncerttelpā "Hanzas perons", savukārt jau 28. martā viņi uzstāsies Tallinā, industriālajā telpā "Noblessneri Valukoda".
 
Gatavojies koncertam jau tagad!
 
Pirmās biļetes uz koncertu kā vienmēr ir lētākas, bet šoreiz laika pārdomām gandrīz nebūs - iepriekšpārdošana ilgs vien 23 stundas. Biļetes būs pieejamas no 17. novembra plkst.11.00 visās Biļešu servisa tirdzniecības vietās, un jau no 18.novembra to cena krietni paaugstināsies. Lai saņemtu atlaidi, būs nepieciešams īpašs kods. Lai to saņemtu, sazinies ar “8 Days A Week” Facebook vai www.8dw.lt. Biļešu skaits ar atlaižu kodu ierobežots! Kā jau vienmēr – vislētākās biļetes pieejamas tikai ātrākajiem pircējiem. Nenokavē savu iespēju! Starp citu, biļete uz koncertu ir lieliska Ziemassvētku dāvana sev vai taviem mīļajiem!
 
“Fever Ray” jaunākais skaņdarbs "What They Call Us"
https://youtu.be/VudTAeQeA9o
 
“Fever Ray” ir vieni no aktīvākajiem kvīru kultūras, dzimumu līdztiesību un brīvības jautājumu aizstāvējiem mūzikas pasaulē. Turklāt, tas neizpaužas tikai izteicienos un manifestos, bet arī paredz reālu rīcību - tā, piemēram, pirmais, kas sagaidīja Viļņas koncertzāles «Compensa» apmeklētājus pirms 4 gadiem, bija uzraksti uz labierīcību durvīm: «Fever Ray supports equal rights, all restrooms are trans friendly at this venue tonight» (Fever Ray atbalsta vienlīdzīgas tiesības, visas labierīcības šovakar ir arī transseksuāļu rīcībā). Kā intervijās minējuši paši «Fever Ray» - sevi viņi uzskata par gender fluid, kas nozīmē, ka dzimumam īpašu nozīmi nepiešķir..
 
“Fever Ray” mūzika vienmēr ir bijusi par sevis pieņemšanu. Viņu koncertos ikvienam ir iespēja sajusties īpaši, neatkarīgi no tā, cik savāds vai dīvains tu sev neliktos, vai pie kādas seksuālās orientācijas sevi pieskaitītu. Mistiskā, it kā no citas pasaules nākusi balss, kas savijas kopā ar prasmīgi tamborētiem elektronisko skaņu slāņiem, ieaijā visus klātesošus teju rituālam līdzīgā gaisotnē. Un parasti priekšnesumu paspilgtina fantastiski krāšņs vizuāls šovs un neiedomājamie tērpi.
 
Par “Fever Ray”
 
“Fever Ray” mūziku nevar aprakstīt vienā teikumā, tomēr pati mūzika stāsta daudz. Intervijās viņi nekad nerunā par savu personīgo dzīvi, jo visu būtisko izstāsta savās dziesmās.  “Fever Ray” radošo redzējumu, ambīcijām, brīvo nostāju un dzīvā izpildījuma estētiku nevar neapbrīnot. Viņu karjera ir neprātīgi krāsaina un daudzveidīga - ar mūziku sākuši aizrauties jau no ļoti agra vecuma, savulaik bijuši alternatīvā roka grupas “Honey is Cool” vokālisti, kopā ar brāli nodibinājuši leģendāro “ The Knife”, dziedājuši kopā ar Bjorku. Karīnas balss skan vairākos slavenās norvēģu grupas “Royksopp” ierakstos, daudzi to atpazīst no seriālu “Vikings” un “Breaking Bad” skaņu celiņiem. Savu daudžškautņaino personību un interesi par brīvo, uz avangarda mākslas robežas esošo pašizpausmi viņi meistarīgi izmanto tieši projektā “Fever Ray”.
 
Debitējuši kā solo mākslinieki pirms trīspadsmit gadiem, viņi radīja unikālu stilu un iedvesmoja daudzus citus māksliniekus. Jau savā otrajā albumā “Plunge” viņi drosmīgi pauda savas politiskās, personiskās un seksuālās nostājas. Savā jaunākajā albumā “Radical Romantics”, kas vēl tikai iznāks 10. martā, viņi radīja vārdā nenosauktu tēlu, kura acīm mēs varam ieraudzīt mīlestību no visdažādākiem skatpunktiem. Albuma izdošanas kampaņa solās būt ļoti spilgta, to jau iesāka divi izcili mūzikas video. Radikālu romantiķu pilnajā pasaulē “Fever Ray” runā par mīlestības mitoloģiju. Mīlestību, kuru pēta filozofi, vai mīlestību, kas izraisa karus, un mīlestību, kuru mēs visi ikdienā piedzīvojam.
 
Pēc “The Knife” slavas un albuma “Plunge” panākumiem viņi arvien drosmīgāk turpina savus muzikālos meklējumus un rada mūziku, kas ir vienlīdz laba gan uz deju grīdas, gan guļamistabā. “Fever Ray” ir vizionāri, kuru dvēseles un prāti rada vājprātīgi skaistus un skaisti vājprātīgus darbus, kas balansē starp maigumu, ievainojamību un trauksmi. 
 
Jaunais albums tapis kopā ar brāli Olofu un leģendāro “Nine Inch Nails”. Pirmos singlus "What They Call Us" un "Carbon Dioxide", kas izdoti oktobrī, jau atzinīgi novērtēja pasaules mūzikas kritiķi. "Dziesmas izklausās tikpat neparasti, kā esam pieraduši gaidīt no “Fever Ray”: ar trekniem elektroniskiem bītiem, ko papildina nervozi sintezatori," teikts žurnālā SPIN. Paši “Fever Ray” joko, ka jaunie ieraksti izklausās pēc iemīlēšanās sajūtas.
 
Īsta Fever Ray klasika "Keep The Streets Empty For Me"
https://youtu.be/jWFb5z3kUSQ
 
“Fever Ray” aicina mūs kopā ar viņiem ieskatīties salauztajā mīlestības prizmā un atklāt sevi kā veselumu. Karīna Dreijere par savu jauno darbu neko daudz nestāsta - būs vien jāgaida un jāpiedzīvo viņu radītā pasaule mums pašiem. Martā plānotajos koncertos Rīgā un Tallinā būsim liecinieki jaunam “Fever Ray” posmam. Avangards, ekscentriski kostīmi, nervozas vizuālizācijas, sirdi plosoši dziesmu teksti un atbrīvojoša pieredze ir tas, kas piesaista ikvienu “Fever Ray” cienītāju. Pilnīgi noteikti ir vērts un pat nepieciešams to piedzīvot!

Iepazīstieties ar “Fever Ray”:
Fever Ray uzstāšanās Roskildes festivālā: https://youtu.be/xxP8wkkUeGw
„To The Moon And Back“ https://youtu.be/fJjGZkPl9Tw
„If I Had A Heart“" no seriāla “Vikings”: https://youtu.be/EBAzlNJonO8
„Wanna Sip“: https://youtu.be/MOJypN4cFig
„Must’nt Hurry“: https://youtu.be/0dGVCqQRnyE
„Triange Walks“: https://youtu.be/oNs_69HkyDE
„Seven“: https://youtu.be/aX07gCjT7dA
 
“Fever Ray” gatavošanās pirms koncerta: https://youtu.be/ht26RCBWnOs
 
Dziesmu saraksts Fever Ray jaunajam albumam “Radical Romantics”
 
1. „What They Call Us“
2. „Shiver“
3. „New Utensils“
4. „Kandy“
5. „Even It Out“
6. „Looking for A Ghost“
7. „Carbon Dioxide“
8. „North“
9. „Tapping Finger“
10. „Bootom Of The Ocean“
 
Pirmie albuma singli:
„Carbon Dioxide“: https://youtu.be/CacWHzB-Dt4
„What They Call Us“: https://youtu.be/VudTAeQeA9o
 

Vairāk informācijas: http://www.8dw.lt

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot