Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Klasiskā turku mūzika un Mevlevī dervīšu ordeņa (Rīga) Semas ceremonija. Austrumu mūzikas festivāls 'RUMI FEST'

Pk 27.09.2019 19:00
VEF kultūras pils
7.50 - 20.00
VI starptautiskā Austrumu mākslas un mūzikas festivāla “RUMI FEST” otrajā dienā skatītāji dzirdēs Osmāņu impērijas laika mūziku un redzēs kanonisko Semas ceremoniju, kuras rašanās vēsture aizsākās pirms daudziem gadsimtiem, laikā, kad Konjā tika dibināts sūfiju Mevlevī ordenis.

Mūzika kā neatņemama garīgās kultūras sastāvdaļa sasniedz dažādus sabiedrības slāņus, kur iegūst tai raksturīgas īpatnības, uzsūc ticīgu cilvēku skatījumu uz dzīvi un nes pasaulei augsto Dievišķās klātbūtnes noti.

Lieliski mūziķi no dažādām Turcijas pilsētām ir apvienojušies, lai piedalītos šajā festivālā, un koncerta pirmajā daļā izpildīs klasisko turku mūziku, Mevlevī sūfiju mūziku un Osmāņu impērijas laika skaņdarbus, skanēs izcilas solistu balsis, niedres flauta (nejs), kudumi un tanburs. Sekojot suģestējošai, autentiskai melodijai, koncerta turpinājumā skatītāji varēs vērot Lielo Semas ceremoniju, ko dervīši izpilda, ievērojot visas šīs senās mistērijas tradīcijas.

Ļoti īpaša būs koncerta noslēguma daļa. Sirds dziesma – tā var nosaukt svinīgās ceremonijas nobeigumu. Dziedājums un mūzika vedinās doties uz mūsu iekšējās pasaules slēptākajiem nostūriem un pavērs durvis uz brīnumaino Dvēseles dārzu. Mistiskās melodijas dziedinošā tīrība, ritms, skanējuma dziļums – ļaus sajust savas sirds pulsāciju unisonā ar visu radīto pasauli ‒ šajā brīdī paplašinās apziņa un reizē ar iekšējo pārdzimšanu nāk jauna izpratne par vērtībām un dzīves jēgu.

Koncerta laikā tiks izlozēta tūrisma aģentūras "NOVATOURS" dāvanu karte 300 EUR vērtībā*.
* Loterijas atļauja № 5933 no 16.08.2019.

Vairāk informācijas: http://rumifest.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Klasiskā turku mūzika un Mevlevī dervīšu ordeņa (Rīga) Semas ceremonija. Austrumu mūzikas festivāls 'RUMI FEST' Pk 27.09.2019 19:00 VEF kultūras pils 7.50 - 20.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti
Skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem 50% atlaide, no pamata cenas (Atlaide darbojas, pie ieejas uzrādot apliecību!)
 
Saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasībām informējam, ka  pasākumu laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana. Foto un video materiāli tiks izmantoti festivāla "RUMI FEST" un tā organizatora darbības publicitātes mērķiem.
 
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 4 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu, krievu
Bezmaksas ieeja: n līdz 6 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: ir
Norises vieta
VEF kultūras pils
Ropažu iela 2 Rīga Latvija
Organizators
Austrumu Kultūras Centrs, Biedrība
Priedaines iela 46, Rīga LV-1029 Rīga
Citi datumi Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā
Pirkt Alpers Akčajs un trio 'Hamdam'. Austrumu mūzikas festivāls 'RUMI FEST' Alpers Akčajs un trio 'Hamdam'. Austrumu mūzikas festivāls 'RUMI FEST' Rīgas Latviešu biedrības nams, Latvija 7.50 - 15.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pirkt Etno grupa 'Čveneburebi' un gruzīnu balets 'Lelo' /solists Givi Kbilašvili/.Austrumu mūzikas festivāls 'RUMI FEST' Etno grupa 'Čveneburebi' un gruzīnu balets 'Lelo' /solists Givi Kbilašvili/.Austrumu mūzikas festivāls 'RUMI FEST' Rīgas Latviešu biedrības nams, Latvija 7.50 - 15.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pirkt Etno grupa 'Čveneburebi' un gruzīnu balets 'Lelo' /solists Givi Kbilašvili/. Austrumu mūzikas festivāls 'RUMI FEST' Etno grupa 'Čveneburebi' un gruzīnu balets 'Lelo' /solists Givi Kbilašvili/. Austrumu mūzikas festivāls 'RUMI FEST' Liepājas Olimpiskā centra Rožu zāle, Latvija 5.00 - 15.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!