Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Estonian Voices un Latvian Voices koncerts

Sv 26.08.2018 18:00
Latvijas Nacionālā bibliotēka
15.00 - 20.00
ESTONIAN VOICES un LATVIAN VOICES KONCERTS
26.augustā, Ziedoņa zālē

Atzīmējot kaimiņvalstu, Latvijas un Igaunijas, simtgades svētkus, divas spilgtas profesionālās  a cappella  vokālās grupas ir iecerējušas apvienoties kopīgā koncertā. Abu grupu vārdi ir labi zināmi to dzimtenēs un tālu pasaulē, tomēr savās kaimiņzemēs tās ir koncertējušas salīdzinoši maz, tādēļ kopīgie neatkarības svētki ir zīmīgs un teicams iemesls abu grupu kopā sanākšanai.
Lai arī grupu nosaukumi ir līdzīgi, to muzikālās darbības virzieni tomēr ir atšķirīgi – Latvian Voices savā mūzikā apvieno tautisko materiālu gan ar kora tradīcijās balstītu, gan eksperimentālu oriģinālmūziku, savukārt Estonian Voices repertuārs balstīts džeza un popmūzikas stilistikā. Un tomēr, abu vokālo grupu uzmanības centrā ir lielākās latviešu un igauņu kultūrvēsturiskās bagātības – tautasdziesmas. Tieši tāpēc kopš grupu ‘’Latvian Voices’’ un ‘’Estonian Voices’’ pirmās tikšanās 2016. gadā, ir dzimusi ideja veidot kopīgu koncertprogrammu, kas apvienotu latviešu un igauņu tautu melodijas. Lai arī Igaunijas un Latvijas vēstures lappusēs atrodamas daudzas paralēles, šo tautu tradicionālā mūzika un kultūras ir atšķirīgas, kas šo koncertprogrammu padara par krāšņu un daudzveidīgu.

“Estonian Voices” ir jaukta vokālā grupa, kuras sastāvā ir seši profesionāli dziedātāji. Grupa pirmo reizi kopā sanāca 2010. gadā uz vienreizēju projektu, tomēr 2011. gadā, kad Tallina bija Eiropas Kultūras galvaspilsēta, džeza dziedātājai Kadri Voorand tika izteikts uzaicinājums grupu vēlreiz sasaukt kopā un būt tās mākslinieciskajai vadītājai.  Kopš tā laika Estonian Voices  ir iekarojuši klausītāju sirdis daudzviet pasaulē, aktīvi koncertējot ar saviem solo koncertiem un sadarbībā ar citiem mūziķiem. 2013. gadā Estoanian Voices tika uzaicināti būt par viesmāksliniekiem pasaulslavenās grupas New York Voices koncertā Christmas Jazz festivāla ietvaros.

“Latvian Voices” ir a cappella grupa, kas dibināta 2009. gadā un savu profesionalitāti apliecinājušas dažādos pasaules mēroga konkursos, piemēram “Vokal Total” Grācā, Austrijā (2011), A Cappella Leipcigā, Vācijā (2012), Pasaules Koru Olimpiādē Sinsinati, ASV (2012) u.c. Savas mākslinieciskās darbības ietvaros grupa ir sagatavojusi vairākas koncertprogrammas, ierakstījusi septiņus mūzikas albumus un aktīvi koncertē gan Latvijā, gan pasaulē.

Vairāk informācijas: http://www.latvianvoices.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Estonian Voices un Latvian Voices koncerts Sv 26.08.2018 18:00 Latvijas Nacionālā bibliotēka 15.00 - 20.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 7 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu, igauņu, angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 17:40
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav
 

Norises vieta
Mūkusalas iela 3 Rīga Latvija
Organizators
LaVoCaLe Music management, SIA
Kabiles iela 10 Rīga LV-1058 Rīga