logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Artur Smolyaninov - cheLovek at First Club

Pk 08.12.2023 20:00
First Club

8.decembrī klubā “First” notiks Latvijas grupas “cheLovek” koncerts, par tās līderi kļuvis aktieris, autors un komponists Artūrs Smoļjaņinovs. Koncertā tiks prezentēts pirmais minialbums “4” un singls “Elsinora”.

 Grupā spēlē Latvijas mūziķi – ģitārists Jānis Ruņģis, basģitārists Staņislavs Judins, taustiņinstrumentālists Ēvalds Lazarevičs un bundzinieks Krišjānis Bremšs. Albuma ierakstā piedalījās arī pianisti Andrejs Osokins un Matīss Žilinskis, basģitārists Ainārs Majors, kā arī dziedātāja Dināra Rudāne. Grupas solists, tekstu un mūzikas autors – Artūrs Smoļjaņinovs. Albuma “4” ierakstu un mix producents ir Gatis Zaķis.

“Kāds atvieglojums redzēt, ka talantīgs cilvēks ir arī CILVĒKS!” – tāds ir pirmais komentārs Youtube kanālā, kur redzama deviņus miljonus skatījumu savākusī Katerinas Gordejevas intervija ar Artūru Smoļjaņinovu. Drīz pēc tam aktieris pameta Krieviju un kļuva par pasaules pilsoni. Šodien Artūrs ir radis patvērumu Latvijā, kur praktiski no nulles sāka jaunu dzīvi. Gada laikā viņam izdevās izveidot grupu, kurā darbojas līdzīgi domājoši vietējie mūziķi.

Nosaukums “cheLovek” dzima vēl 2020.gadā – tieši tā Artūrs vēlējās dēvēt grupu, kuru viņš toreiz sapulcēja Pēterburgā. “Man vārdā “cilvēks” slēpjas visa dzīve, man nav interesantāka un svarīgāka uzdevuma par to, lai būtu un turpinātu būt cilvēks. Arī visas manas dziesmas būtībā ir fokusētas uz cilvēku kā atsevišķu mikrokosmosu. Es cenšos saprast, kas ir cilvēks pasaulē un pasaule cilvēkā. Tagad, kad mana pilnībā sagrautā privātā pasaule būtībā atdzimst no jauna, es dzīvošu un rīkošos tikai tā, ka man liek mana sirds. Tādēļ, šeit izveidojot jaunu grupu, es to nosaucu “cheLovek”.”

Savas daiļrades žanru Artūrs formulē kā “kino roku” vai “human rock”. “Parasti ikvienā manā dziesmā ir varonis un sižets par viņu. Būtībā praktiski katra dziesma ir mikrofilma,” skaidro aktieris.

Pirmajā albumā ir četras dziesmas, tā nosaukums ir “4”. Tas ir Artūra iecienītākais skaits: viņa iecienītajā japāņu kultūrā ciparu 4 vispār nelieto: ēkās nav ceturtā stāva, nav ceturtā dzīvokļa, nav ceturtās pogas liftā... Jo hieroglifa “四” (si, “četri”) izruna ir tāda pati kā hieroglifam “死” (si, “nāve”). To izskats pat ir līdzīgs. Tā japāņiem attīstījusies tetrafobija.

“Tagad ir tādi laiki, ka no šī hieroglifa paslēpties nav iespējams. Turklāt man drīz būs 40 gadi – arī četrinieks, zināma robeža. Citiem vārdiem sakot, viss sakrita. Kādā brīdī es sapratu, kas šis albums zināmā mērā ir mana velte, bezasiņu ziedojums nāvei kā nežēlīgai un nenovēršamai visa dzīvā ēdējai. Šis ir mans lūgums apstāties un vairs neņemt sev līdzi nevainīgus cilvēkus. Tādēļ uz vāciņa būs tikai šis hieroglifs,” saka Artūrs.

Līdztekus minialbumam grupa gatavo repertuāru pilnvērtīgai 12 skaņdarbu programmai ar darba nosaukumu “Iekšā”. Mēģinājumi notiek Aināra Majora studijā “AMFO”: “Nepārspīlējot, viena no labākajām, kuras esmu redzējis. Piemēram, Zemfira neļaus samelot.”

Mūziķi plāno veidot videoklipu jaunā albuma galvenajai un apvienojošajai dziesmai “Elsinora”, kas vienlaikus ir gan dvēseles kliedziens, gan mākslinieciska akcija. Veidojot grupas “cheLovek” lapu sociālajā tīklā Instagram (@chelovek.cilveks.human), dabiski vienojās, ka tai jābūt kopienai: “Nevis vienkārši man vai mūsu grupai, bet visiem, kuri sev izvēlējās patiesību un brīvību, taču daudz zaudēja un ir spiesti tāpat kā es sākt jaunu dzīvi. Tālu prom no mājām, draugiem, ģimenes.. Tā ir brīvības teritorija, kurai ikviens Cilvēks var pievienoties ar savu stāstu, sāpēm, priekiem, lūgumu, ideju un neviens nepaliks bez uzmanības un atbalsta, ikviens tiks sadzirdēts.. Vienā teikumā sakot: “Cilvēks (“cheLovek”) Cilvēkam.” Pievienojieties!”

Grupas “cheLovek” sastāvs:

Jānis Ruņģis – ģitāras, Staņislavs Judins – basģitāra, Ēvalds Lazarevičs – taustiņinstrumenti, Krišjānis Bremšs – bungas.

Albuma ierakstā piedalījās: Andrejs Osokins – taustiņinstrumenti, Matīss Žilinskis – taustiņinstrumenti, Ainārs Majors – basģitāra.

Vārdi un mūzika: Artūrs Smoļjaņinovs,

Aranžējumi: “cheLovek”,

Skaņu režisori: Toms Līsments, Gatis Zaķis,

Skaņu producenti: Gatis Zaķis, Artūrs Smoļjaņinovs,

Pēcapstrāde: Ģirts Laumanis.

Ierakstīts un miksēts Rīgā, studijās “TUR” un “AMFO” 2023.gada martā - oktobrī.

Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Artur Smolyaninov - cheLovek at First Club Pk 08.12.2023 20:00 First Club 9.00 - 11.00
Pasākums Artur Smolyaninov - cheLovek at First Club
Datums / Laiks Pk 08.12.2023 20:00
Norises vieta First Club
Cena 9.00 - 11.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 1.20 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti.
Biļetēm tiek piemērota Aģenta maksa 1.00 EUR apmērā!
 
Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojuma
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta 
Pasākuma ilgums: ~2.5h
Ieeja pasākumā: no plkst. 19:00
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: nav
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav
 
Grupas atlaide - 20% atlaide pērkot vismaz 3 biļetes vienā pirkumā

Biļešu izplatītājs darbojas tikai kā starpnieks. Ja pasākums tiek atcelts vai pārcelts, atbildību par iegādāto biļešu kompensēšanu uzņemas pasākuma organizators, nevis biļešu izplatītājs.
Norises vieta
First Club
Andrejostas iela 5k-3 Rīga Latvija
Organizators
Emboite SIA
Sarkandaugavas iela 5-63, Rīga, LV-1045, Rīga,
Vien. Reģ. Nr.: 40203146406
Pasākums Artur Smolyaninov - cheLovek at First Club
Datums / Laiks Pk 08.12.2023 20:00
Norises vieta First Club
Cena 9.00 - 11.00
Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā
Pirkt Dj Shnaps & MC Rybik at First Club Dj Shnaps & MC Rybik at First Club - First Club
Pirkt Zeļģis - Prusax - SourJ at First Club Zeļģis - Prusax - SourJ at First Club - First Club
Pirkt Kastrācija at First Club PopulārsPopulārsKastrācija at First Club First Club
Pirkt Quest Pistols at First Club Quest Pistols at First Club - First Club
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot