logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Filmas 'Māja' seanss. Dokumentālā filma

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu

Rīgā notiks tikšanās ar režisoru un filmas “Māja” demonstrēšana par neticamām Ģolicinu kņazistu pēcnācēju liktenēm trimdā.

8. novembrī plkst. 18.30 atjaunotajā, daudzfunkcionālajā restorāna Pinot telpā (Grecinieku 26, Rīga) notiks ekskluzīva šīs filmas versijas demonstrēšana. Filmu ievadīs tās režisors - Dmitrijs Vašjukovs. Filma stāsta par pārsteidzošiem Ģolicinu slavenā kņazista likteņiem, kuriem vajadzēja pamest Krieviju pirms vairāk nekā simts gadiem. Filma pirmo reizi tika demonstreta pilnā zālē Artdocfest/Riga festivāla ietvaros un uzreiz ieguva skatītāju mīlestību.

Pasākums atklās jauno Pinot telpas projektu - klubs "Intelektuālās vidusnedēļas", kurā regulāri notiks tikšanās un diskusijas ar kultūras, mākslas un citu interesantu cilvēku līdzdalību.

“Mēs organizējām šo tikšanos daudzu filmas cienītāju lūgumam un tiem, kuri vēlējās, bet nevarēja piedalīties iepriekšējās demonstrēšanās,” stāsta izrādes producente Jekaterina Lanska. "Ņemot vērā pašreizējo situāciju pasaulē, filma skan pat vēl asāk un aktuālāk - jēdziens "māja" iegūst vēl lielāku vērtību un jaunas nozīmes. Pēc filmas noskatīšanās skatītāji varēs runāt ar filmas veidotāju - Dmitriju Vašjukovu, kura bērni pašlaik aizsargā savas mājas Izraēlā”.

“Šodien es uzskatu šādas tikšanās ar skatītājiem, kopīgu skatīšanos un diskusiju par psihoterapeitiskām sesijām. Mums visiem tās pašlaik ir vajadzīgas kā vēl nekad agrāk. Tās palīdz mums atgriezties dzīves virzienos, nezaudēt un saglabāt cilvēciskās īpašības, un Ģolicini ir spilgts piemērs tam,” sacīja Dmitrijs Vašjukovs.

Kņazistu ģimenes stāsts filmā tiek atklāts aizraujoša sižeta žanrā: nabadzība un pārbaudījumi, spiegu ķidinājumi, meklēšanas un vajāšanas, slepena dzīve dziļā mežā. Ģimenes galva - 94 gadus vecā kņaziste Praskovja Nikolajevna, kuras asais prāts, skaidrs skatījums uz dzīvi, humors un šarms padara viņu par galveno filmas varoni. Viņas atmiņas ir ilustrētas ar lielu un brīnumaini saglabājušos ģimenes video un foto arhīvu. Savās klaidošanās šī lielā ģimene ir saglabājusi ne materiālas vērtības, bet gan cēlsirdību un cieņu - to pamatu, uz kura tiek būvēta viņu Māja.

„Filmu varoņi pieder retajai garīgo partizānu šķirnei, kādu vairs nerada. Taču tie vēl pastāv. Cilvēces trokšņainajā un burzmojošajā laikmetā viņi saglabā cilvēka cilvēcību,” dalījās savā viedoklī par filmu "Māja" žurnāla Rīgas Laiks izdevējs, filozofs Arnis Ritups. Pēc kino kritiķa Antona Dolina domām, filma būs interesanta "visiem, kuri kādā veidā saistīti ar mistisko un šodien ļoti neskaidro jēdzienu “krievu””.

Telpa “Pinot”, kas atrodas 18. gadsimta ēkā Vecrīgā, ir daudzfunkcionāls komplekss ar Eiropas virtuves restorānu, mūsdienīgu kafejnīcas-lounge ar lielu ekrānu, mūsdienīgu tehniku un gaismu, vīna pagrabu un džina laboratoriju, karaoki, bērnu istabu un izolētiem ložiem privātām tikšanās reizēm. Jaunā koncepcija paredz, ka Pinot kļūs par sava veida intelektuālo klubu - māju visiem, kuri tiecas pēc dzīvas komunikācijas attīstošās kopienās.

Informācija par filmu “Māja”:

Produkcija: Izraēla, ASV (2022)

Režisors: Dmitrijs Vašjukovs

Scenārija autors: Aleksejs Pojarkovs

Operators: Jurijs Orlovs

Producent: Andrejs Novickis

Komponists: Aleksandrs Sokolovs

Ilgums: 152 minūtes

Valoda: krievu, angļu

Subtitri: krievu

Filmas “Māja” treileris: https://youtu.be/FEYOadtXz5g

Projekta lapa Facebook tīklā: https://www.facebook.com/Homeofficialmovie

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/Homeofficialmovie

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot