logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Andrejs Zvjagincevs 'Leviatāns' (2014) Andreja Zvjaginceva retrospekcija Rīgā

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Andrejs Zvjagincevs
"Leviatāns" (2014)
Andreja Zvjaginceva retrospekcija Rīgā
3. jūnijs, 16:00
Andreja Zvjaginceva filma Leviatāns tiks demonstrēta 3. jūnijā plkst. 16.00 Splendid Palace Lielajā zālē Rīgā.
 
Leviatāns, mitoloģiskais jūras briesmonis, Zvjaginceva filmā ir valsts varas metafora. Dramatisko stāstu par vientuļnieku, kas iesaistīts liktenīgā konfrontācijā ar sistēmu, iedvesmojis "Pussy Riot" politiskais process. Tā ir pirmā Krievijas filma, kas saņēmusi Zelta globusu. "Leviatāns" tika nominēts arī "Oskaram" un saņēma balvu par scenāriju Kannās.
 
Režisora Andreja Zvjaginceva pilna retrospekcija Rīgā ir unikāls notikums, ko pirmo reizi Latvijā organizē Straight Speech Lecture Series. Skatītāji redzēs piecas režisora filmas, kuras visas ir ieguvušas balvas nozīmīgākajos starptautiskajos festivālos un profesionālajās asociācijās, tostarp Amerikas Kinoakadēmijas balvas. Seansus atklās kinokritiķa Antona Dolina lekcija.
 
Andreja Zvjaginceva kinematogrāfam piemīt paradoksāla kvalitāte. Tajā vizuālā pilnība un metafizika apvienojas ar biedējošu aktualitāti, aktualitāte tiek apvienota ar tā sauktajiem "nolādēšanas jautājumiem". Tās ir filmas par cilvēkiem, kurus mēs saprotam un ar kuriem saistāmies, par mūsu laikabiedriem, kas dzīvo mīta telpā. Viņu mazās katastrofas atspoguļo globālās kataklizmas, kuru liecinieki un līdzdalībnieki esam mēs visi šodien.
 
Filmas garums ir 141 minūte.
 
Norises vieta: Splendid Palace (lielā zāle); Rīga, Elizabetes iela 61
 
Filma ir krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.
 

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot