logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Laikmetīgā baleta vakars

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu

LAIKMETĪGĀ BALETA VAKARS

26.04.2024

Hanzas Peronā

 

Horeogrāfes Milanas Komarovas baleta izrādes ir ar augstu māksliniecisko vērtību un profesionalitāti, kas neatstāj vienaldzīgus dejas kritiķus, skatītājus un pašus dejotājus.

Šajā vakarā tiks parādīti divi laikmetīgā baleta viencēlieni. Un būtiski ir tas, ka tie ir ne tikai divi dažādi horeogrāfes darbi, bet arī tas, ka baleta vakarā būs iesaistīti triju valstu dejotāji: gan mūsu pašu dejotāji no Latvijas, gan no Lietuvas, gan arī no Vācijas.

Muzikoloģe Inese Lūsiņa par Milanu:”Talantīgā horeogrāfe pārsteidz ar savu laikmetīgā baleta kustību valodu un mākslinieciskajām idejām: viņas horeogrāfijas ir iespaidīgas, dinamiskas, neparedzamas un atmiņā paliekošas. Prasmīgi izceļot dejotāju ķermeņu līnijas, horeogrāfe iedvesmo atklāt un izmantot iespējas, par kurām dejotājs iepriekš pat nav zinājis”.

“Balsis klusumā”(Latvija/Vācija)

Izrādē simboliski tiek risināts brīdis, kad meitene savā izpratnē top par jaunu sievieti. Nonākot sadursmē ar stereotipu radīto troksni, jaunajai sievietei jāizcīna klusums, lai sadzirdētu savu iekšējo balsi, savu sirds balsi un lai kļūtu par pašpietikamu cilvēku, kurš pats spēj sevi mīlēt.

Baleta viencēlienā piedalās Tāļa Sila deju studijas ”TS Dance Academy” dejotājas un baleta solisti Lisa Pavlova un Mihaels Belilovs no “Berlin Ballet Company”.

“Vilinošās Tāles” (Lietuva)

Baletā“Vilinošās Tāles” ir izmantota  F. Šopēna mūzika, kura ir jauneklīgi trauksmaina, enerģiska, viļņojoša un vislabāk atspoguļo vēl nenotrulināto, neiegrožoto jauneklības jutekliskumu, alkas pēc neierobežotas brīvības, mīlestības un piedzīvojumiem.

Baleta viencēlienā piedalās Lietuvas Nacionālās M.K.Čurļoņa Mākslas skolas  jaunie baleta mākslinieki.

Horeogrāfes Milanas Komarovas veidotās horeogrāfijas izpildītas ne tikai baleta vakaros, festivālos un galā koncertos Latvijā un Lietuvā, bet arī starptautiskajos baleta konkursos Dienvidkorejā, Ķīnā, Amerikā, Zviedrijā un citviet pasaulē.

 

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot