logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Pacificatio Fest: Andrejs Zvonkovs. 'Ģitāras klasiskais profils'

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu

Sensacionāls notikums Jūrmalas rudens kultūras dzīvē: ģitārists Andrejs Zvonkovs atklās jaunu festivālu PACIFICATIO Fest Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Šī rudens kultūras notikumu epicentrā Jūrmalā skatītāji būs liecinieki brīnišķīgam mūzikas pasākumam. 9. septembrī, plkst. 18:00, Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Baznīcas iela 13, Jūrmala) ģitārists Andrejs Zvonkovs piedāvās unikālu koncertu. Viņa programmā klasiskie komponistu XVII–XX gadsimtu darbi iegūs jaunas nokrāsas ģitāras skanējuma dēļ. Aizraujoši ir tas, ka šis koncerts kļūs par jauna festivāla PACIFICATIO Fest atklāšanu, ko ierosinājusi producente Jekaterina Lanskaja.

Andrejs Zvonkovs ir spilgta personība mūzikas sfērā, izcilais rokģitārists, kura sadarbība ar zvaigznēm kā Zemfira un Vladimirs Presņakovs ir kļuvis par leģendu. Viņš pastāvīgi piedalās grupā "Bi2", kas ir ieguvusi pasaules auditoriju. Tomēr Andrejs neierobežojas tikai ar rokmetālu. Viņš virtuozi izpilda klasisko lielmeistaru darbus uz ģitāras, radot savas unikālas aranžēšanas.

Koncerta programma nosaukta "Ģitāras klasiskais profils" un ietver ekskluzīvas ģitāras aranžēšanas, kurās skanēs leģendāras vijolnieku, čellu un klavieru melodijas. Šeit varēs dzirdēt Paganini vijoles kaprīzi Nr. 12, Baha grandiozās čellu svītas, Vivaldi "Gadalaiki: Decembris", Rāhmaninova, Šostakoviča un Šopēna maģiskās prelūdijas, kā arī daudzus citus iedvesmojošus darbus. Šīs programmas radīšanu iedvesmoja ģitāras un katedrāles akustikas unikālais skanējums. Eiropas pirmizrāde notiks tieši Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā, pēc tam, kad tā jau ir saņēmusi publikas atzinību Sietlā, ASV.

Koncerta norises vietas izvēle arī nav nejauša. Dubultu baznīca ir grandiozs arhitektūras brīnums, kas ir īsta pērle starp Jūrmalas vēsturisko un sakrālo pieminekļu daudzumu. Tā lieliski iekļausies unikālu klasisko darbu kontekstā.

PACIFICATIO Fest sākas simboliskā dienā - 9. septembrī, kas ir arī Starptautiskā skaistuma diena. Jekaterina uzskata, ka Miera simbols ir Bērns, kas piedzimis uz vecās pasaules drupām, lai cilvēkiem atgrieztu mīlestību, skaistumu un ticību jaunajam. Ņemot vērā kataklizmas un karus, kas skāruši planētu pēdējo pāris gadu laikā, pasaules miera nozīme kļūst kritiski svarīga. Šie notikumi uzsver nepieciešamību sadarboties un solidarizēties starp nācijām, valstīm, kultūrām un tautām, lai risinātu kopīgus izaicinājumus, novērstu postījumus un nodrošinātu labklājību visiem Zemes iedzīvotājiem.

Tieši tāpēc tika izveidots šis festivāls, kas ietvers dažādus muzikālus priekšnesumus, mākslas izstādes, lekcijas, kultūras demonstrējumus, priekšlasījumus un citas aktivitātes, kas veicinās aizspriedumu un stereotipu mazināšanu, paplašinās dalībnieku redzesloku un tuvinās pasaules uzskatus.
Festivālā plānota muzikālās filmas pirmizrāde, kuras pamatā ir latviešu komponista Platona Buravicka mūsdienu klasikas skaņdarbs "Debesu ziedu smarža" trio izpildījumā "Sempre musica" - Roksana Tarvide (klavieres), Anna Salnit (vijole), Irina Vilegjanina (čells).


Miera festivāls ir stāsts, ko mēs tikai ieskicējam skatītājam, un tad viņa apziņa un dvēsele pati izvēlēsies savu uztveres ceļu. Projekts apvieno unikālus cilvēkus - gan komponistus, gan izpildītājus, gan norises vietas - un viņi dāvā cilvēkiem īstu mākslu".

 

Video: https://youtu.be/Cy2QKAWPNdk

https://youtu.be/KfjtZ5s0LSM

https://youtu.be/D5Q8hRRfuTk

Vairāk informācijas: https://fb.me/e/gidmIXlsX

Pasākuma ietvaros

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot