logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Otrā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle RIBOCA2

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
RIBOCA2

Otrā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle
viss reizē zied
20. augusts – 13. septembris 2020, Andrejsala, Rīga, Latvija
Kuratore Rebeka Lamarša-Vadela
 
Kuratores Rebekas Lamaršas-Vadelas veidotā RIBOCA2 viss reizē zied radusies no vēlēšanās meklēt citu veidu, kā dzīvot šajā pasaulē, rodot saskares punktus ar citām balsīm, citu uztveri un jauniem ceļiem attiecību veidošanā. Valdzinājuma atjaunotnes jēdziens ‒ alternatīva pašreizējai bezcerīgu vēstījumu lavīnai ‒ kļuva par ietvaru, kurā veidot pozitīvus tagadnes un nākotnes scenārijus, kuros tas, ka beidzas viena pasaule, nenozīmē, ka pienācis pasaules gals. Šī brīža globālā situācija dramatiski sasaucas ar projektu un aicinājumu nevilcināties un doties jaunu ceļu meklējumos. Izceļot koncepcijā ietverto, šī nebijusī pieredze aicina pārvērtēt arī mūsu tehniskās iespējas un risinājumus. Sākotnēji plānotā izstāde, kurā 85% no darbiem būtu jaunradīti tieši biennālei, nevarēs noritēt tā, kā tas bija iecerēts. Visā pasaulē ierastā dzīve šobrīd ir apstājusies; tai seko pauze arī svarīgākajās transporta un ražošanas infrastruktūrās.
 
Uztverot šo ārkārtas situāciju kā aicinājumu meklēt jaunus risinājums, tika nolemts, ka biennāles izstāde, kas aizņems 200 000 m2  Tarkovska filmām raksturīgās gaisotnes caurstrāvotajā Andrejsalā, būs atvērta skatītājiem no 20. augusta līdz 13. septembrim un pārtaps par pilnmetrāžas filmas uzņemšanas laukumu; filma tiks uzņemta izstādes darba laikā. Projekts, pa pusei drupas, pa pusei būvlaukums, kas vidējs starp pagātnes sabrukušajiem sapņiem un tagadnes realitāti, transformēts par unikālu pieredzējumu, kas apliecina šodienas ierobežojumus un iespējas.

Apmeklētāji varēs aplūkot izstādi, kā arī kļūt par lieciniekiem filmas uzņemšanai. Trījās izstādes darbības nedēļās notiks performances, gidu vadītas ekskursijas un publiskās programmas pasākumi, vienlaikus tiks ievēroti nepieciešamie higiēnas un sociālās distancēšanās noteikumi.
 
Rebeka Lamarša-Vadela ir topošās filmas radošā direktore un scenārija autore, savukārt, tās līdzrežisora postenis uzticēts pazīstamajam latviešu kinorežisoram Dāvim Sīmanim un par galveno filmas operatoru izraudzīts Andrejs Rudzāts. Sagaidāms, ka veidotā filma piedzīvos pirmizrādi 2021. gada sākumā.
 
Izstādes darba laiks:
Otrdiena – svētdiena: 12.00 -20.00
Pirmdiena: slēgts
 
Visas izstādes apskatei iesakām atvēlēt vismaz 2 stundas.
RIBOCA biļešu kase tiks slēgta un pēdējie apmeklētāji izstādē ielaisti plkst. 19.30 .
 
Bezmaksas* ekskursijas ar mākslas mediatoriem (*ar derīgu RIBOCA2 biļeti): darba dienās plkst. 17.00 un nedēļas nogalēs plkst. 13.00 un 17.00 .
Vietu skaits ierobežots. Lūgums reģistrēties, rakstot uz e-pastu education@rigabiennial.com vai zvanot +371 20206323

Individuālās ekskursijas un ekskursijas skolām ar iepriekšēju pieteikšanos, rakstot uz e-pastu education@rigabiennial.com vai zvanot +371 20206323
 
Kā mūs atrast
RIBOCA2 notiek Rīgā, Andrejsalas apkaimē. Izstādē ir 2 ieejas ar biļešu kasi un informācijas punktu: RIBOCA2 Galvenā ieeja (Andrejostas iela 4) un RIBOCA2 Ostas ēka (Andrejostas iela 25)
 
DER ZINĀT
Izstādes norises vieta tiks filmēta!
Pirms izstādes norises vietas apmeklēšanas un biļešu iegādes lūdzam iepazīties ar izstādes apmeklētāju noteikumiem. Ieejot izstādes norises teritorijā, jūs apliecināt, ka esat izlasījis šos noteikumus un piekrītat tos ievērot visu sava apmeklējuma laiku.
 
Vairāk informācijas: www.rigabiennial.com

Pasākuma ietvaros

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot